Blackhawk 417520UG Standard A.R.C. IWB Holster
417520UG by Blackhawk Blades
Fast ShippingShips Same or Next Business Day From Our U.S. Warehouse
In Stock
Description
Model/Part Number - BB417520UG. Blackhawk Blades Standard A.R.C. IWB Holster. Fits: S&W J-Frame. Soft, durable injection molded polymer construction. Ambidextrous design. Includes two cant and ride height adjustment belt clips for 1.5" and 1.75" belts. Passive retention detent with adjustment screw. Hang packaged. Proudly made here in the USA.
Specifications
  • UPC: 604544617832
  • Weight: 0.28 pounds
  • Dimensions: 8.5 × 6 × 1.57 inches
  • Manufacturer/Brand - Blackhawk Blades
  • Product Number: BB417520UG
  • Blackhawk 417520UG - Standard A.R.C
  • IWB Holster
  • Fits: S&W J-Frame
  • Soft, durable injection molded polymer construction
  • Ambidextrous design
  • Includes two cant and ride height adjustment belt clips for 1.5 inch and 1.75 inch belts